Grupa artystyczna „Dereń”

Grupa artystyczna „Dereń” powstała w 2002r. z inicjatywy solistki Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, Krystyny Wysockiej-Kochan.

W okresie 10 lat działalności, powstało wiele programów okolicznościowych. Ich tematyka często nawiązuje do tradycji i historii naszej kultury. W skład repertuaru wchodzą spektakle związane z okresem listopadowym, świąt Bożego Narodzenia, karnawału, Dnia Matki, dwa spektakle retro: „Powróćmy jak za dawnych lat” i „Każdemu wolno kochać”, kabaret. Programy imprez wzbogacane są o oryginalne teksty i muzykę autorską Pawła Kochankiewicza.

Zespół tworzą profesjonaliści, posiadający bogate doświadczenie estradowe. Grupa bywa również wzbogacana o zdolnych amatorów. Zespół jest wielopokoleniowy i tworzy go ok. 20 śpiewaków i piosenkarzy.

„Dereń” koncertuje i występuje w Warszawie (Klub A4 Ursynów, Dom Kultury Imielin, Natoliński Ośrodek Kultury, Dworek Zofii Nałkowskiej w Wołominie, Białołęcki Dom Kultury), a także gości w Krakowie – Jama Michalikowa, Nowa Huta, itp.

Prezentowane programy zawsze spotykały się z gorącym przyjęciem publiczności oraz przychylnymi recenzjami lokalnej prasy.

Copyright © 2014 Krystyna Wysocka-Kochan